Strona główna > komiks, warto zwrócić uwagę na... > #323 warto zwrócić uwagę na… #18

#323 warto zwrócić uwagę na… #18

Action_Comics_Vol_2-32_Cover-1Tym razem przegląd ten będzie w głównej mierze zdominowany przez wydawnictwo DC Comics. Tak wyszło, że to właśnie ono w większości przykuło moją uwagę. Na sam początek moją uwagę przykuło Action Comics #32. Kontynuacja poprzedniego numeru, w którym Superman zmaga się z wirusem Doomsday’a. Czy on w ogóle może wyjść zwycięsko z takiej walki, gdzie cały świat stoi przeciw niemu? Jakby tego było mało zostanie jeszcze paskudnie zdradzony na samym końcu tego numeru! Dzieje się sporo i zapowiada bardzo ciekawie. Następna nowość w kolejce to Swamp Thing #32, jeden z moich ulubieńców. Aktualnie ma pewne spięcie z Aquamanem i ten zeszyt da czytelnikom możliwość spojrzenia na cały konflikt od strony potwora z bagien. Czy jest on winny występków o jakie posądza go król mórz i oceanów? Tego mam nadzieje dowiemy się z lektury tego komiksu. Pozostając dalej przy tematach utrzymanych w wodzie to Aquaman and the Others #3 na łamach którego główny bohater poznaje sekrety artefaktów używanych przez jego drużynę. Dodatkowo jeden z członków postanawia opuścić szeregi tego oddziału i to w trakcie bardzo ciężkiego pojedynku. Czyżby jakieś tydzień zdrad w DC?

BMGH#1_cover_531f51a8d36e50.63447488W 1967 roku w amerykańskiej telewizji dokonał się historyczny moment. Mianowicie pojawił się serial w którym Batman połączył swe siły wraz z Green Hornetem przeciwko wspólnemu wrogowi. Teraz na łamach Batman 66 Meets Green Hornet #1, pierwszym numerze nowej sześcioodcinkowej serii, zrobią to ponownie przeciwko złemu Generałowi Gumm. Jaką zbrodnię on przygotowuje, że aż Batman i Robin wraz z Green Hornetem i Kato muszą zjednoczyć razem szeregi aby temu zapobiec? Nie mam zielonego pojęcia, ale spodziewam się po Kevinie Smith dobrej historii pełnej odniesień do popkultury. Pozostając jeszcze na chwilę w rejonach zeszytowych wydań to należałoby przypomnieć, co dla wielu z was z pewnością będzie ważną informacją, w tym tygodniu do ATOM Comics dotrze opóźniony z winy dystrybutora Batman #31. Na jego łamach rozgrywać się będzie druga cześć ZERO YEAR – SAVAGE CITY.

Z kolei wszyscy z was którzy wykazują się znacznie większą cierpliwością i potrafią czekać na wydania zbiorcze, mogą w tym tygodniu zabrać się za lekturę Batman & Robin TPB Vol. 03 Death of the Family, w którym to Damian postanawia wdać się w pojedynek z samym Jokerem. Co ciekawe, to zaraz po skończeniu tego tomu można sięgnąć po jego kontynuację w postaci Batman & Robin HC Vol. 04 Requiem For Damian, który zapowiada się jako smutna opowieść o człowieku walczącym z wielkim uczuciem smutku po stracie bliskiej osoby. Natomiast na rozluźnienie atmosfery proponuję lekką i przyjemną rozrywkę w postaci Swamp Thing TPB Vol. 04 Seeder. Jest to opowieść o ciekawym pojedynku Swamp Thinga z tajemniczym Seederem, który dość mocno namieszał w życiu awatara zieleni, a skutki tego pojedynku zmieniają całą koncepcję bycia awatarem.

Z kolei Marvel  kontynuuje swoje dość ciekawe, aktualnie ukazujące się wydarzenie pt. Original Sin #3. Cała fabuła nabiera dość poważnie rozpędu i z numeru na numer robi się coraz ciekawiej, a do wielkiego finału nie zostało już tak wiele czasu. Natomiast na łamach Cyclops #2 trwa zacieśnianie więzi pomiędzy ojcem, a synem chyba w najlepszy możliwy sposób – podczas wyprawy w kosmos. Kiedy to Scott flirtuje z obcymi z miernym skutkiem. Całość zapowiada się na śmieszną i lekką opowieść, czyli coś co przyda się chyba każdemu z nas. Na sam koniec z tego wydawnictwa zostawiłem Punisher #6, który zapowiada się iście wybuchowo. Bo jak inaczej określić finał aktualnej opowieści po którym Los Angeles może spłonie, bo Frank zwalcza ogień ogniem. Wszystko to dlatego, że musi sobie poradzić z Dos Soles oraz Howling Commandos. Dla wszystkich fanów Franka Zamka pozycja obowiązkowa.

TPB-Toshiro-0815aNatomiast dla wszystkich z was, którzy gustują w mniejszych wydawnictwach mam trzy propozycje. Od BOOM! STUDIOS otrzymamy Big Trouble In Little China #1 będące  połączeniem stylu filmów akcji z lat 80 z klimatami fantasy i kinem kung fu lat 70 XX wieku. Jeśli przynajmniej w połowie będzie tak dobry jak film o tym samym tytule to zapowiada się ostra jazda bez trzymanki dla dzisiejszych trzydziestolatków pamiętających jeszcze ten film. Za scenariusz komiksu odpowiadają Eric Powell oraz John Carpenter więc o poziom opowiedzianej historii raczej nie mamy się co martwić. Image Comics uraczy swoich czytelników pierwszym wydaniem zbiorczym Protectors Inc. Nowej serii J. Michaela Straczynskiego opowiadającej o korporacji zrzeszającej superbohaterów i wynajmującej ich do różnych celów. Czerpie z tego pokaźne zyski, zyskuje też prestiż czynienia świata bezpiecznym. Wszystko to do czasu, aż zostaje znaleziony martwy jeden z jej podopiecznych, w skutek czego rozpoczyna się wielkie śledztwo, które poprowadzi czytelników przez ponad 70 lat istnienia tej organizacji. Na sam koniec tego przeglądu pozwoliłem sobie zostawić komiks na który osobiście czekałem dość długi i muszę go mieć jak najszybciej. Toshiro TPB to opowieść wydana przez Dark Horse o samuraju robocie podróżującym po wiktoriańskim świecie w towarzystwie swoje przyjaciela sławnego podróżnika Quicksilvera Boba. We dwoje muszą stawić czoła kradnącej dusze zombie meduzie! Całość została narysowana przez Janusza Pawlaka, w Polsce chyba lepiej znanym jeszcze za czasów magazynu Produkt, gdzie już wtedy rysował obłędnie pod pseudonimem Clarence Weatherspoon.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: