Strona główna > komiks, warto zwrócić uwagę na... > #307 warto zwrócić uwagę na… #11

#307 warto zwrócić uwagę na… #11

Batman_EternalPatrzę na zapowiedzi mające ukazać się w tym tygodniu i dochodzę do wniosku, że będzie to całkiem udany tydzień. Pierwsze mocne uderzenie będzie już ze strony DC Comics w postaci Batman Eternal #1. Nowa historia z tym bohaterem, jest tak obszerna, że będzie się ukazywać co tydzień. Na łamach jej Scott Snyder postanowił wystawić na próbę relacje pomiędzy Batmanem, Gotham City oraz jego sprzymierzeńcami, a wszystko rozpocznie się od komisarza Gordona przyłapanego po złej stronie prawa. Pozostając w okolicach nietoperza, to ciekawie zapowiada się również Batgirl #30, na łamach, której główna bohaterka będzie miała okazję zmierzyć się z powstałym z legend The Midnight Man. Na łamach Superman Wonder Woman #7 również będzie się działo, a za dowód tego niech wystarczy wam zapowiedz o ponownym pojawieniu się Doomsday’a. Jak należy się spodziewać, sprowadzi na głównych bohaterów prawdziwy Armagedon. Na sam koniec warto zwrócić również uwagę na zbiorcze wydanie 100 Bullets Brother Lono, czyli opowieść o najbardziej twardym z minutemanów, który zawsze był za twardy, aby umrzeć. Wydanie to zawiera wszystkie osiem części tej mini serii.

U największego wydawcy komiksów z za oceanu największą uwagę przykuły u mnie cztery serie dopiero startujące w tym tygodniu. Zacznę może od Iron Fist Living Weapon #1 ponieważ zawsze darzyłem sentymentem tą postać. Sam numer zapowiadany jest, jako jedyna w swoim rodzaju opowieść kung fu, gdzie główny bohater musi zmierzyć z targającymi nim emocjami – chęcią zemsty i krzywdą zdrady. Interesująco wygląda również Nightcrawler #1 – zza grobu powraca Kurt Wagner. Niestety trafił aktualnie na ciężkie czasy: wszyscy nadal opłakują śmierć Profesora Xaviera, Cyclop jest poszukiwany, a mutanci mocno podzieleni. W tak trudnej sytuacji Nightcrawler postanawia wyruszyć w podróż wraz z Wolverinem i chyba dla wielu z was to w pełni wystarczy, aby sięgnąć po ten numer. Warto również zwrócić uwagę na All New Ultimates #1, czyli nową generację Ultimates! Członkami nowego składu będą: SPIDER-MAN, BLACK WIDOW, KITTY PRYDE, BOMBSHELL, CLOAK & DAGGER, którzy postanowi działać razem, aby przeciwstawić się fali przestępstw w Hell’s Kitchen. Na sam koniec przeglądu tego wydawnictwa pozostawiłem serię, która może być bardzo dziwna. Co dla mnie jest akurat sporą rekomendacją. Mam na myśli All New Doop #1, czyli pierwszy numer nowej mini serii Petera Milligana opowiadającej o przygodach najpotężniejszego z X-Men.

Z mniejszych wydawnictw zaczynam w sumie chyba tak jak zawsze od Image Comics, gdzie w tym tygodniu ukaże się Manifest Destiny #6. Jest to numer na łamach, którego zostanie zakończony pierwszy rozdział tej opowieści. Czy uda się Lewisowi i Clarkowi dotrzeć dalej niż dotychczas i przedrzeć przez brutalny i prymitywny świat? Finał będzie z pewnością zabójczy. Z kolei nowość w postaci Shutter #1 jest zapowiadana jako połączenie miejskiego fantasy pokroju Fables z przygodą dokoła świata w klimatach Y: The Last Man, co ma dać wypadkową pokroju Indiana Jones na miarę XXI w. Nie wiem jak wy ale ja jestem zaintrygowany. Dla preferujących zamknięte historie polecam zerknąć w kierunku The Three. Historii osadzonej w starożytnej Sparcie i opowiadającej o trzech niewolnikach, za którymi w pościg udało się ich 300 panów.

Przegląd premier chciałbym zakończyć wydawnictwem Dark Horse i komiksem Star Wars #16, którego autorem jest między innymi Brian Wood. Na łamach zeszytu Luke Skywalker rozpoczyna w nowej bazie rebeliantów na Arrochar szkolenie nowych rekrutów w tajemnych taktykach walki, a księżniczka Leia stara się łączyć obowiązki rebelii z jej nadchodzącym zamążpójściem.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: