Strona główna > cotygodniowa zeszytówka, komiks > #157 cotygodniowa zeszytówka #13

#157 cotygodniowa zeszytówka #13

Animal Man #1, DC Comics

scenariusz: Jeff Lemire, rysunki: Travel Foreman

Przyszła kolej na coś nowego i padło na zrestartowane przygody Animal Man. Superbohatera, który czerpie swoje moce od zwierząt znajdujących się w pobliżu. Pomysł dość ciekawy i ja osobiście spotykam się z tą postacią pierwszy raz. Pierwszy numer pokazuje naszego bohatera podczas ratowania dzieci z oddziału szpitalnego przed załamanym ojcem, który nie widząc innego wyjścia na spełnienie swoich żądań bierze młodocianych zakładników. Równocześnie prowadzony jest drugi wątek,  w którym widzimy sny Buddy Bakera (Animal Man). W których ucieka on wraz ze swym synem Cliffem przed swą córką Maxine. Konkluzja tego snu ma ciąg dalszy w realnym świecie co mocno się kojarzy z nową wersją Swamp Thinga, którego już opisywałem i z pewnością kiedyś będzie prowadzić do wspólnej historii. Pierwszy numer w sumie jest takim średnim czytadłem, ale zaciekawił mnie ewentualny związek z Potworem z Bagien więc z pewnością sprawdzę tą serię dalej. Interesującym rozwiązaniem jest sam początek w postaci wywiadu z głównym bohaterem dobrze wprowadzający czytelnika w świat komiksu.

Super Dinosaur #6, Image Comics

scenariusz: Robert Kirkman, rysunki: Jason Howard

Kolejna misja naszych bohaterów zakończona sukcesem. Tym razem pokonali olbrzymią ośmiornicę Squidious oraz wysadzili jego podwodne przejście do Inner-Earth. Po powrocie do siedziby Dynamo widzimy postępujący rozpad znajomości dwóch przyjaciół ponieważ Derek poświęca coraz więcej  czasu Erin, a SD zaprzyjaźnia się z drugą siostrą. Tymczasem doktor Dynamo po wielu poszukiwaniach potwierdza wiadomość o swej żonie i prosi Maxa Maximusa, aby zdradził mu lokalizację żony. MM informuje ojca Dereka, że zrobi to tylko wtedy gdy ten pomoże mu uciec. Dodatkowo w podwodnej bazie dochodzi do buntu i dowodzenie przejmuje głównodowodzący grupy The Exile. Jakiś taki spokojny w sumie jest ten zeszyt. Jedyne co mi się nie podobało to początkowa walka w głębinach morskich, gdyż jesteśmy wrzuceni w sam jej środek i czułem się jakbym ominął jakiś zeszyt serii. Byłem taki lekko skołowany.

Orchid#1, Dark Horse Comics

scenariusz: Tom Morello, rysunki: Scott Hepburn

Przyznam, że nie zwróciłbym na ten komiks uwagi gdyby nie nazwisko scenarzysty. Tom Morello to przecież gitarzysta Rage Against The Machine, co u mnie już powoduje nagły wzrost zainteresowania. Scenarzysta przedstawia świat przyszłości, w którym Ziemia została w większości zalana przez wodę. W dodatku ludzie cały czas zatruwając planetę doprowadzili do powstania wielu nowych, głównie agresywnych i dzikich gatunków zwierząt. Jak to zwykle bywa biedota została sama sobie, głównie wykorzystywana przez silniejszych i bogatszych do usługiwania we wszelkich najgorszych celach jak prostytucja i niewolnictwo. Pewnego razu ludzie postanowili się zbuntować i pod dowództwem Generała China ruszyli do walki z okrutnym dyktatorem Tomo Wolfe panującego ze swej fortecy Penuel. Podczas walki niestety poległ Generał China lecz gdzieś zaginęła jego maska, która stała się symbolem walki z ciemiężycielem. W tak ponurym świecie przyszło żyć głównemu bohaterowi o imieniu Simon, który uciekając przed wojskiem dyktatora znalazł się w jakimś podłym miasteczku. Tam uratował życie chłopca i został zaproszony do jego domu, skąd przypadkiem został porwany w raz z chłopcem i jego siostrą Orchid przez handlarzy  niewolnikami. Pierwszy zeszyt dobrze wprowadza czytelnika w ciekawy i barwny świat. Może nie jest to jakieś wybitne dzieło, ale na pewno z chęcią sięgnę po kolejny zeszyt. Dodatkowo wielkim plusem są ilustracje Scotta Hepburna momentami przypominające jakieś filmy animowane, a innym razem są po prostu ładne.

Saga #5, Image Comics

scenariusz: Brian K. Vaughan, rysunki: Fiona Staples

Zeszyt w którym Marko łamie swoją przysięgę odnośnie zaprzestania używania przemocy. Niestety wraz ze swą rodziną zostaje złapany przez wojska Landfall i w tak trudnej sytuacji zdecydował się walczyć. Wpada w szał bojowy i bardzo spodobała mi się scena, w której Alana wyprowadza go z niego. Równocześnie Prince Robot IV dowiaduje się, że zostanie ojcem. Jednak, aby dołączyć do swej rodziny musi najpierw złapać naszą parę zbiegów. Co łącząc z tym, że jego wojska trafiają na ich ślad doprowadza do całkiem ciekawego zakończenia numeru. W między czasie The Will zostaje poinformowany o braku możliwości ucieczki z planety Sextillion wraz z nowo poznaną dziewczynką, gdyż ma ona  w swym organizmie truciznę aktywującą się po oddaleniu na pewną odległość od planety. Łowca nagród postanawia wykupić dziewczynkę co niestety nie będzie łatwe. Opłata jest astronomiczna.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: