Strona główna > cotygodniowa zeszytówka, komiks > #145 cotygodniowa zeszytówka #5

#145 cotygodniowa zeszytówka #5

Adventure Time #2, BOOM! Studios

scenariusz: Ryan North, Lucy Knisley, Zac Gorman,  rysunki: Braden Lamb, Shelli Paroline, LucyKnisley, Zac Gorman

Finn the Human i Jake the Dog kontynuują swoją podróż po pustynnej krainie w towarzystwie Desert Princess i Ice Kinga. Starają się jakoś wyrwać z tej dziwnej krainy szukając wyjścia wrzesz i wzdłuż, co niestety kończy się piknikiem  z przekąskami z piasku. W między czasie zły Licz napada na wampirzycę Marceline, która niestety przegrywa nierówną walkę i trafia do innej części worka bez dnia. Na tropikalną plażę gdzie spotyka Princess Bubblegum. W między czasie do Fina i Jake dołącza jeszcze Lumpy Space Princess, która wyprowadza Fina z równowagi i uświadamia mu, że zamiast ratować krainę Ooo, on robi sobie piknik z przyjaciółmi. Dzięki temu wpada z Jakiem na wspaniały pomysł jak się wydostać z magicznego worka. Niestety plan nie przynosi spodziewanych efektów.  Pod koniec odcinka wszyscy bohaterowie spotykają się razem, ale niestety Fina i Jake już nie ma z nimi. Oprócz głównego wątku w zeszycie zostały zawarte jeszcze dwie krótkie historyjki. Pierwsza opowiada o problemie z praniem Fina i Jake. Druga natomiast zdaje czytelnikom mini relację z koncertu Marceline, która została po mistrzowsku zobrazowana przez Zaca Gomana. Jego kreska bardzo przypomina mi komiksy Joanna Sfara z Kota Rabina.

Swamp Thing #3, DC Comics

scenariusz: Scott Snyder, rysunki: Yanick Paquette i Victor Ibanez

Kolejny numer i nadal jest lepiej niż dobrze. Po tym jak Alec został uratowany przez tajemniczego motocyklistę dowiadujemy się, że jest nim Abigail Arcane. Była dziewczyna Potwora z Bagien. Przy okazji czego nasz doktor zamanifestował władanie  Zielenią, mocą rozwoju i regeneracji.  Abigail prosi naszego bohatera, aby udał się z nią do Texasu i pomógł uratować małego chłopca. Chłopiec ów jest uczulony na chlorofil i dodatkowo posiada moc władania Gniciem. Siły przeciwnej do posiadanej przez Hollanda. Swoją drogą bardzo sprawnie została wytłumaczona kwestia tych mocy przy okazji wyjaśniając skąd nowo wprowadzona bohaterka do serii tak dużo o nich wie. Opowieść nadal trzyma mocno poziom i co cieszy robi się coraz bardziej mrocznie w klimacie horroru. Dodatkowym plusem jest brak Supermana z pierwszego zeszytu i jakiegokolwiek innego super bohatera, co mogłoby tylko zaszkodzić serii dla przykładu przekształcając ją w jakiś klasyczny serial o trykociarzach.

Saga #1, Image Comics

scenariusz: Brian K. Vaughan, rysunki: Fiona Staples

Nowa seria B. K. Vaughana na którą pewnie dużo osób bardzo czekało jak dla mnie jest dość średnia. Mamy galaktykę opanowaną przez olbrzymią wojnę między mieszkańcami dwóch planet. Jedna to Landfall, największa planeta w galaktyce rozwinięta technologicznie, z której pochodzi Alana, żeńska bohaterka opowieści. Druga to Wreath, jedyny księżyc Landfall zamieszkały przez lód praktykujący i wierzący w magię, miejsce urodzenia Marko, mężczyzny. Oni zakochują się w sobie, trochę jak w klasyce Szekspira i uciekają z frontu, aby prowadzić proste życie z dala od wojny, religii i uwarunkowań kulturowych. Zeszyt zaczyna się momentem narodzin ich córki Hazel, która jest narratorem całej historii. Wiem, że to pierwszy zeszyt, ale jakoś średnio mnie zachęcił do następnych. Świat ewidentnie mocno inspirowany Star Wars. Wątek miłości pary zaczerpnięty chociażby z Romeo i Julii. Pomieszanie klimatów SF z fantasy też już wiele razy widziałem więc w sumie nic nowego. Od strony graficznej również nie wygląda to ciekawie i jak dla mnie taki średniak w kierunku brzydkich ilustracji, więc czuję się słabo zachęcony.

Thief of Thieves #3, Image Comics

scenariusz: Robert Kirkman i Nick Spencer, rysunki: Shawn Martinbrough

Kolejny zeszyt serii w którym głównym bohaterem jest agentka Elizabeth Cohen, która stara się złapać Redmonda. Widać, że łączy ich dłuższa znajomość. Ona wie, że on jest złodziejem. On się z nią droczy i nie daje się złapać i w sumie o tym jest cały numer do czasu. Do czasu kiedy agentka sugeruje naszemu bohaterowi, że wybiera się odwiedzić jego syna z którym chce porozmawiać o nim. Co niestety może być katastrofalne w skutkach, ponieważ syn poszedł w ślady swego ojca i teraz siedzi w więzieniu. Seria ta to taka gorzka opowieść o życiu złodzieja, który zamiast fortuny i emerytury w jakimś raju, stracił całe życie i patrzy jak mu się wszystko wali powolutku.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: