Strona główna > film > #78 Elitarni reż. Jose Padilha scen. Jose Padilha, Bráulio Mantovani i Rodrigo Pimentel

#78 Elitarni reż. Jose Padilha scen. Jose Padilha, Bráulio Mantovani i Rodrigo Pimentel

Właśnie po jakiś dwóch albo trzech miesiącach trzymania tego w domu zdecydowałem się dziś zobaczyć „Tropa de Elite” bo taki jest oryginalny tytuł filmu i chociaż nie chcę to muszę przyznać, że mocno kojarzy mi się z „”Miasto Boga”.

Film opowiada historię elitarnych oddziałów BOPE (dla zainteresowanych więcej np tutaj), którym w 1997 roku powierzono misję oczyszczenia części Faveli z powodu przyjazdu Jana Pawła II i jego zakwaterowania w tej części Rio. Głównym bohaterem jest kapitan Nascimento, któremu postanawia wyszkolić sobie następcę i opuścić szeregi BOPE. Dzięki temu poznajemy metody szkoleniowe oddziału, widzimy go w akcji i jak po takich wypadach zachowują się policjanci już w domu. Film jest raczej mocny i brutalny, trup ściele się gęsto, oglądamy „przesłuchania” podejrzanych i ostry trening podczas, którego z rekrutami robi się naprawdę wiele, więc nie polecam tego obrazu co wrażliwszym osobą.

Jak pisałem na wstępie film mocno przypomina mi „Miasto Boga”. Tak samo długo zbierałem się do obejrzenia, w obu przypadkach słyszałem że są to mocne i ostre filmy i nie ma co ukrywać tak jest. Oba filmy są bardzo podobnie zrobione i świetnie się je ogląda. „Elitarni” to kawał dobrego kina akcji, ale również ze świetnymi postaciami, ciekawą fabułą i dający do myślenia. Gorąco polecam, bo jak dla mnie to ścisła czołówka filmów tego roku (chodź film jest z 2007 roku ale do nas dotarł dopiero teraz).

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: